Soczi 2014: Czechy pokonały Słowację w hokejowym hicie [11. DZIEŃ IGRZYSK]

Martin Ruszkiewicz 18.02.2014

Hokeiści Czech awansowali do ćwierćfinału olimpijskiego turnieju w Soczi. W meczu play-off pokonali Słowację 5:3. Tymczasem Polacy nie odnieśli sukcesów, których zresztą trudno było się spodziewać, ponieważ w swoich konkurencjach nie należeli do faworytów.

17:36 - Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk została zgłoszona do środowego sprintu drużynowego techniką klasyczną w biegach narciarskich na igrzyskach olimpijskich w Soczi. Jej partnerką będzie Sylwia Jaśkowiec. Wśród mężczyzn Polskę reprezentować będą Maciejowie Kreczmer i Staręga

Soczi 2014: Justyna Kowalczyk zgłoszona do sprintu drużynowego
17:34 - Narciarstwo dowolne: Kanadyjczyk Justin Dorey uzyskał najlepszy wynik (91,60 pkt) w kwalifikacjach konkurencji halfpipe w narciarstwie dowolnym na igrzyskach olimpijskich w Soczi. Drugi rezultat uzyskał mistrz świata David Wise z USA. Polacy nie startowali

17:08 - Biegi narciarskie: serwismeni reprezentacji Norwegii znaleźli się w ogniu krytyki po serii nieudanych występów biegaczy narciarskich tego kraju w Soczi. W Szwecji są wyśmiewani, a w Norwegii wyzywani. Radzi im się użyć receptury sprzed 100 lat, gdy smarowano narty... śledziami

16:43 - Skoki narciarskie: w Soczi zakończyła się już rywalizacja skoczków, ale ewidentnie nie może się z tym pogodzić jedna z maskotek igrzysk, która próbowała dziś swoich sił w tej konkurencji

16:31 - Łyżwiarstwo szybkie: Sebastian Druszkiewicz ostatecznie na ostatnim - czternastym miejscu w finale panczenistów na 10000 m. Wygrał Holender Jorrit Bergsma z nowym rekordem olimpijskim. Srebro dla innego reprezentanta "Pomarańczowych" - Sven Kramer, a brąz zdobył kolejny Holender - Bob De Jong

Jorrit
Jorrit Bergsma ze złotym medalem i rekordem olimpijskim w biegu na 10000 m panczenistów, fot. EPA/HANNIBAL HANSCHKE

16:26 - Łyżwiarstwo szybkie: trwa bieg panczenistów na 10000 m. Przed chwilą olimpijski rekord pobił Holender Jorrit Bergsma . Dojechał na metę z czasem 12:44.45 i prowadzi w rywalizacji. Tuż za nim jest jego rodak - Bob De Jong. Na trzecim miejscu znajduje się Belg - Bart Swings

16:20 - Biathlon: niezłe indywidualne występy olimpijskie pozwalają polskim biathlonistkom z optymizmem czekać na piątkową rywalizację sztafet 4x6 km. Żadnych deklaracji co do miejsc w Soczi nie zamierzają jednak składać. Monika Hojnisz zajęła szóste miejsce w zawodach ze startu wspólnego na 12,5 km, Weronika Nowakowska-Ziemniak była siódma w sprincie na 7,5 km, zaś Krystyna Pałka dziesiąta w biegu na 15 km. Słabiej spisywała się tylko Magdalena Gwizdoń, zaś w ogóle nie startowała Paulina Bobak

Soczi 2014: Polki z optymizmem, choć bez medalowych deklaracji

16:04 - Bobsleje: liczba 62 "prześladuje" pilota bobslejowego Stevena Holcomba. W igrzyskach w Vancouver zwyciężył w czwórkach i było to pierwsze amerykańskie złoto w tej dyscyplinie od 62 lat. W Soczi zdobył dla swojego kraju medal w dwójkach po... 62-letniej przerwie